2018
V ЗАГАЛЬНОУКРАЇНСЬКИЙ ДИКТАНТ З ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ в Рівному
organizowany przez Fundacja Wolność i Demokracja wpsółfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej nad Polonią i Polakami za granicą
Рівне – одне з десяти міст, де провели загальноукраїнський диктант з польської мови. Диктант організовує фундація Свободи і Демократії при фінансуванні Сенату Республіки Польща. У Рівному координатором заходу стала громадська організація Українсько – польський союз імені Томаша Пандури при співпраці з НУВГП. Перевірити свою граматику прийшло 134 учасника, віком від 10 до 67 років. Тема диктанту – століття відновлення Польщею незалежності.
Ева Маньковська, викладач польської мови:
«Це диктант організовують вп’яте в Україні, але вперше в Рівному. Чотири попередні диктанти писали у Луцьку. Ціллю цього проекту є промоція польської мови в Україні та заохочення, мотивація учнів до вивчення цієї мови.»
Тамара Грицак, вивчає польську мову:
«Польську мову вивчаємо всією родиною для загального розвитку. Вивчаємо цілий рік. Нам цікава культура польського народу, так, як це є братній наш народ. І звичайно, кожна людина повинна починати з себе, щоб розвивати свою країну.” UA: Рівне
ПРОЕКТ „Підтримка розвитку польської меншини в Україні”
У нас нова команда: лідер, вчитель, батьки та учень з UPS. В рамках проекту “Інноваційні центри активності”, який розпочався у Львові та підтримується Фондом “Свобода та демократія”, ми починаємо діяти…
“Підтримка розвитку польської меншини в Україні”. Цей проект є продовженням проекту “Школа співпраці”, який був реалізований в Україні у 2015-2016 роках і який був високо оцінений бенефіціарами.
Для участі в проекті було запрошено 36 місцевих стаціонарних польських шкіл та суботніх та недільних шкіл з України. Ідея проекту “Інноваційні центри місцевої діяльності”. Підтримка розвитку польської меншини в Україні “- інтеграція та поглиблення діяльності поляків, що живуть в Україні, в напрямку виховання та розвитку своєї національної ідентичності. Сприяння співпраці між школою, сім’єю та місцевим середовищем, а також допомога у формуванні соціального капіталу.
Бенефіціарами проекту є представники учнів, батьків, вчителів та місцевих лідерів, зібраних близько 30 недільних шкіл та 6 стаціонарних шкіл. Участь у діяльності з розробки та впровадження дасть можливість взаємної відкритості, зацікавленості в спільних питаннях, побудові відносин, заснованих на моделі прийняття рішень із залученням участі, та вжиття заходів для розвитку особистих та соціальних компетенцій. Ці заходи стануть можливістю підтримати громадянську діяльність, будувати соціальний капітал, забезпечити рівноправні можливості та зробити навчання більш привабливим шляхом включення батьків та місцевого середовища у процес. Завдяки цьому можна буде зміцнити зв’язки між польською освітою в Україні та світом науки та суспільства.
Творці, які сприяють запланованому процесу розробки, – викладачі з України, які взяли участь у проекті “Комплексна підтримка польської освіти в Україні – підготовка викладачів”. Школи, запрошені до проекту, будуть брати участь у різноманітних видах тренінгів та семінарів, а також виконуватимуть завдання з реалізації, які на практиці перевірять отримані компетенції, що дозволить створити нову культуру співпраці, яка триватиме й після завершення проекту. https://wid.org.pl
УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ СОЮЗ ІМ. ТОМАША ПАДУРИ представляє фільм для проекту “Підтримка розвитку польської меншини в Україні”
22 червня закінчився навчальний рік в Українсько-Польському Союзі ім. Т. Падури.
Понад 100 випускників покинули стіни УПС-а з багажем знань з польської мови, культури та традицій.
Урочистий вечір до закінчення навчального року став приводом для зустрічі не лише актуальних, а й минулорічних випускників, друзів організації та учасників проектів які реалізовувалися за участі УПС-а.
Вже традиційно подію увінчав святковий Полонез у виконанні учнів та вчителів.
Мисливці за усмішками: молодь із Рівного взяла участь у польсько-німецько-українському обміні
2–8 липня в містечку Жари на заході Польщі відбувся польсько-німецько-український обмін молоддю під лозунгом «Мисливці за усмішками – радість має багато облич».
Молодь з Українсько-польського союзу імені Томаша Падури в Рівному вже втретє долучилася до Польсько-німецько-українських обмінів, що проходять у містечку Жари щороку на початку липня. Традиційно зі сторони Польщі в проекті взяли участь учні Добровільного загону праці в Жарах, а зі сторони Німеччини – представники організації «Urban Social» у Берліні.
Для учнів Українсько-польського союзу імені Томаша Падури поїздки на міжнародні обміни до Польщі – це найбажаніший елемент навчального процесу. Однак мало хто сподівався, що цього разу виїзд за кордон може стати чимось значно більшим, ніж мовна практика і весело проведений час.
Метою цьогорічного проекту стала демонстрація того, наскільки важливо зберегти в собі вміння радіти життю, незважаючи на складну життєву ситуацію. У програмі заходів були візити до будинку престарілих «Лісовий затишок», притулку для бездомних тварин та майстерень із реабілітації неповносправних. У будинку престарілих та майстерні з реабілітації неповносправних польська, українська та німецька молодь організувала покази талантів. Пісні та танці збагатили позитивними емоціями всіх присутніх.
Гості з Німеччини й України та поляки, які їх приймали у себе, попри відмінності культур та складну історичну спадщину, чудово знайшли спільну мову. Руйнуванню стереотипів та пошуку точок дотику сприяла насичена туристично-розважальна програма та ігри, спрямовані на інтеграцію учасників. Екскурсія до Мужаковського парку, прогулянки геостежкою «Стара копальні Бабіна», відпочинок біля відкритого басейну в Жарах, міський квест, міжнародний турнір із футболу – це далеко не повний список заходів, у яких молодь мала змогу відкритися одне одному та проявити себе в команді.
Сльози на обличчях та прощальні обійми – чи не найкраще підтвердження вдалого завершення проекту. Молодь із різних країн, незважаючи на мовні бар’єри та культурні відмінності, лише за тиждень стала однією командою. Кожен учасник обміну поїхав додому з багажем вражень, спогадів та надією зустрітися знову.
Захід відбувся за сприяння Польсько-німецької співпраці молоді.
Молодь з Українсько-польського союзу імені Томаша Падури в Рівному вже втретє долучилася до Польсько-німецько-українських обмінів, що проходять у містечку Жари щороку на початку липня. Традиційно зі сторони Польщі в проекті взяли участь учні Добровільного загону праці в Жарах, а зі сторони Німеччини – представники організації «Urban Social» у Берліні.
Twarze, Maski , Gęby w telewizji bolesławieckiej 🙂UPS i projekt "Twarze , Maski, Gęby... " w telewizji 🙂
Опубліковано ГО «Українсько-польський союз імені Томаша Падури» Середа, 20 грудня 2017 р.
Музичний бешкет „Обличчя, Маски, Пики… у пошуках Польщі”
Цей спектакль є музично-словесною композицією, оснований на творах визначних польських поетів і письменників.
Музичний бешкет „Обличчя, Маски, Пики… у пошуках Польщі”
Цей спектакль є музично-словесною композицією, оснований на творах визначних польських поетів і письменників. Вибрані уривки розповідають про Польщу, її історію, а також про реалії сучасного світу, що пов’язані з еміграцією, пошуком власного місця та суспільним занепокоєнням. Порушують також щоденні теми, такі як кохання чи подорож.
Ціллю проекту є популяризація польської літератури в Україні. На теренах Польщі головною цільовою аудиторією є молодь, котра обговорює літературні твори різних епох готуючись до державних іспитів з польської мови. У вищеописаному спектаклі вони знаходять відомі з літератури постаті, мотиви і цитати, а також пісні та музику сучасної поп-культури.
ПАРТНЕРИ І УЧАСНИКИ: (загальна кількість учасників – 19 осіб)
Проект реалізовано Українсько-польським союзом ім. Томаша Падури при фінансуванні Генеральним Консульством РП в Луцьку і Фондом Свобода і Демократія.
У співпраці з
– Кафедрою театральної режисури РДГУ
– Школою сучасної хореографії Лайт
ВИСТУПИ:
Рівне – 08.12.2017 (Велика сцена Палацу дітей та молоді)
Болеславець – 15.12.2017 (Старий театр)
Луцьк – 24.04.2018 (Театр ляльок)
Краків – 24.04.2018 (Міжнародний фестиваль українського театру «Схід-Захід»)
СПІДВЕЇСТИ З ПОЛЬЩІ, УГОРЩИНИ Й УКРАЇНИ ЗМАГАЛИСЯ В РІВНОМУ
Спідвеїсти та вболівальники з Польщі, Угорщини й України 23 вересня разом відзначали 100-річчя незалежності Польщі на стадіоні «Мототрек» у Рівному. Відбувалося це під час щорічних змагань на закриття спідвейного сезону.
Проте цьогоріч змагання були особливими. Додатковий фінальний заїзд був присвячений 100-річчю незалежності Польщі. В ньому брали участь призери всього турніру: найкращі спортсмени з команд Польщі, Угорщини й України. Захід удостоїли своєю присутністю мер Рівного Володимир Хомко, голова Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Муляренко і консул РП у Луцьку Марек Запур.
Ініціатором заїзду на честь 100-річчя незалежності Польщі виступив Українсько-польський союз імені Томаша Падури. Проект затвердило і профінансувало Генеральне консульство РП у Луцьку, також ми отримали фінансову допомогу від фонду «Свобода і демократія». Організатором турніру був Клуб вболівальників рівненського спідвею. Все свято відбулося завдяки хорошій співпраці та партнерським відносинам рівненської влади з представниками Генерального консульства РП у Луцьку.
Стадіон у Рівному кілька разів на рік збирає шанувальників спідвею і притягує закордонних зірок. Цього року турнір виграв поляк, але кубки від консульства отримали всі спортсмени.
Нам усім вдалося провести цікаву, динамічну, сучасну імпрезу, присвячену історії Польщі. Цей заїзд на честь 100-річчя незалежності Польщі нагадав нам, що боротьба за свободу завжди вимагає самопожертви. Ми разом можемо розбудовувати наші сильні незалежні держави, а суперництво має бути творчим і конструктивним.
13 жовтня волонтери КПЦ ім.Т.О.Сосновського і УПС ім.Т.Падури.
Спільне порядкування цвинтарю на вулиці Дубенській у Рівному до дня всіх святих
This post is also available in: Polish