2019
Хочеш відпочинок в Польщі ?
в мовному таборі ?
А отримати фітнес браслет ?
Mi – band
Завантажте ЗАЯВУ ІНДИВІДУАЛЬНУ або ДЛЯ ГРУП і відправте її на адресу ups_pl@yahoo.pl до 28 березня
Проект фінансується польським консульством у Луцьку.
ВІЗЬМИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ З НАГОДИ 15-РІЧЧЯ ВСТУПУ ПОЛЬЩІ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Із нагоди 15-річчя вступу Польщі до Європейського Союзу Генеральне консульство РП у Луцьку запрошує учнів 9, 10 і 11 класів, котрі вивчають польську мову у школах та при польських товариствах, взяти участь у конкурсі «Інтелектуальний тріатлон до 15-річчя Польщі в ЄС».
Конкурс має на меті популяризацію вивчення польської мови та культури, новітньої історії Польщі, поширення знань про сучасну Польщу та Європейський Союз, а також відзначення осіб, котрі в цій сфері досягнуть найкращих результатів і продемонструють ораторські здібності, гнучкість у володінні польською мовою.
Організатор конкурсу – Генеральне консульство РП у Луцьку. Координуватимуть змагання Ева Маньковська з Українсько-польського союзу імені Томаша Падури в Рівному, учителі, скеровані організацією ORPEG для дидактичної роботи в Луцьку та Ковелі відповідно Пьотр Ковалік і Вєслав Пісарський.
У конкурсі можуть брати участь учні 9, 10 і 11 класів, котрі вивчають польську мову в школах і при польських товариствах на території Луцького консульського округу (Волинська, Рівненська та Тернопільська області).
Заявку для участі в конкурсі (додаток № 1) необхідно надіслати до 28 березня 2019 р. на адресу координатора: ups_pl@yahoo.pl
Конкурс проходитиме у три етапи у Волинській, Рівненській та Тернопільській областях (зустрічі в Луцьку, Рівному та Тернополі). Учасник перед початком кожного етапу зобов’язаний зареєструватися.
І етап, який полягає у виконанні тестових завдань, відбудеться 6 квітня в кожному з трьох міст. Щоб зорієнтуватися, яких знань організатори вимагатимуть від учасників на І етапі, потрібно ознайомитися з додатком № 2. Про місце і час проведення І етапу учасників поінформують організатори.
30 найкращих учасників (по 10 із кожної області/міста) І етапу пройдуть до ІІ, який полягатиме у виголошенні промови в Луцьку 13 квітня. Теми промов і їхні аспекти, які члени журі братимуть до уваги під час оцінювання, містяться в додатку № 3.
10 найкращих учасників візьмуть участь у ІІІ етапі. Троє з них виступлять під час Днів Європи: 17 травня – в Рівному, 18 травня – в Луцьку, 19 травня – в Тернополі (по одній особі в кожному місті; кожен із промовців отримає матеріальні нагороди та сертифікати про участь у заході).
III етап відбудеться в Рівному. Дату його проведення організатори узгодять із фіналістами (не пізніше, ніж 25 червня). ІІІ етап пройде за сценарієм польської телевікторини «Один із десяти» («Jeden z dziesięciu»).
За рішенням журі учасники отримають такі нагороди:
– троє фіналістів III етапу – поїздку до Польщі в табір із вивчення польської мови, матеріальні нагороди та дипломи;
– учасники III етапу – поїздку до Замлиння (Україна) на літню школу з вивчення польської мови та матеріальні нагороди;
– усі учасники II етапу – матеріальні нагороди;
– усі учасники I етапу – дипломи про участь.
Контакти:
Ева Маньковська – 0673035892
Вєслав Пісарський – 066 755 4296
Пьотр Ковалік – 095 586 5111
ups_pl@yahoo.pl
Тут можна завантажити Положення про конкурс «Інтелектуальний тріатлон до 15-річчя Польщі в ЄС»
У ЛУЦЬКУ, РІВНОМУ ТА ТЕРНОПОЛІ ВІДБУВСЯ І ЕТАП КОНКУРСУ «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ТРІАТЛОН»
У суботу, 6 квітня, одночасно в трьох містах, Луцьку, Рівному та Тернополі, відбувся І етап конкурсу «Інтелектуальний тріатлон до 15-річчя Польщі в ЄС».
Загалом у змаганнях взяли участь 160 учнів 8–11 класів. 30 найкращих (по 10 осіб із кожного міста) увійшли до наступного етапу, який пройде в суботу (13 квітня) у центрі «Passage Interdit» у Луцьку.
1 травня 2019 р. мине 15-та річниця вступу Польщі до Європейського Союзу. Із цієї нагоди Генеральне консульство РП у Луцьку у співпраці з Українсько-польським союзом імені Томаша Падури в Рівному та вчителями, скерованими організацією ORPEG до Ковеля, Луцька й Тернополя, підготував конкурс, що складається з трьох етапів. У ньому могли взяти участь учні 8, 9, 10 i 11 класів, котрі вивчають польську мову у школах та польських товариствах, що знаходяться на території Луцького консульського округу.
Головна мета конкурсу – поширення серед молоді знань про Польщу, її традиції та історію (особливо новітню), а також про Європейський Союз та шлях, який поляки мали пройти, щоб їхня країна стала членом цієї спільноти.
Як видно з кількості заявок (понад 200 учнів у трьох містах, із яких у кінцевому результаті до змагань приступили 160 осіб), конкурс відзначається великим зацікавленням.
У Луцьку всіх зібраних у залі Волинського інституту післядипломної освіти учнів привітала консул Тереза Хрущ і Лілія Бондарук, котра займається в інституті організацією курсів і семінарів для вчителів. У Тернополі, завдяки старанням Лілії Зіневич, конкурс відбувся в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти. Найбільше учасників було у Рівному – на конкурс прибули аж 60 учнів. Змагання відбувалися Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Організувати їх допомогла Руслана Кушнерук.
Під час І етапу учасники повинні були скласти тест із 65 запитань і продемонструвати доволі широкі знання з географії, культури, традицій та історії Польщі. Чимала кількість запитань стосувалася також Європейського Союзу. Варто додати, що рівень учасників був майже однаковим – більшість із них виконала набагато більше 50 % завдань. Ті, хто пройшов до наступного етапу, мали найвищі результати.
Кожен учень одержав диплом учасника конкурсу і кілька подарунків, куплених завдяки фінансовій підтримці Генерального консульства РП у Луцьку.
Під час наступного етапу учні також матимуть нелегке завдання – вони повинні будуть спочатку написати, а потім виголосити промову. Звичайно, тематика також буде пов’язана з Європейським Союзом.
«ЄДНІСТЬ У РІЗНОРІДНОСТІ»: УЧНІ З ТРЬОХ ОБЛАСТЕЙ ВИГОЛОСИЛИ В ЛУЦЬКУ ПРОМОВИ ПРО ЄС
30 учнів із Волинської, Рівненської та Тернопільської областей змагалися в Луцьку за звання майстра-красномовця у сфері знань про Європейський Союз.
6 квітня 160 учнів складали тести, що стосувалися Польщі та Європейського Союзу, а вже 13 квітня ті, хто зробив це найкраще, зустрілися в центрі «Passage Interdit» у Луцьку під час другого етапу «Інтелектуального тріатлону» – конкурсу для учнів із Луцького консульського округу, організованого з нагоди 15-річчя вступу Польщі до Європейського Союзу.
Цього разу учасникам конкурсу необхідно було проявити красномовство. 30 учнів підготували і представили промови на одну з восьми запропонованих організаторами тем. Вони доводили слухачам, чому Україні варто вступити до Європейського Союзу, що в Польщі упродовж 15 років членства в Європейському Союзі відбулися позитивні зміни і що Європейський Союз – це «єдність у різнорідності».
До складу журі, яке оцінювало промови учасників, увійшли консул Генерального консульства РП у Луцьку Малгожата Касперкевич, в. о. керівника управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Луцької міської ради Вікторія Гомонець, працівниця Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Лілія Бондарук, Наталія Денисюк із редакції «Волинського монітора» та Наталія Цьолик із факультету міжнародних відносин Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
За оцінкою журі рівень промов усіх учасників був дуже високим. Учні добре підготувалися до своїх виступів, порушили важливі аспекти вступу Польщі до Європейського Союзу та питання приєднання України до ЄС.
До ІІІ етапу пройшли Едита Мандзюк із суботньо-недільної школи при парафії Святих Петра і Павла у Здолбунові, Денис Дем’янков, Максим Костюк, Назар Рудчик, Данило Лузанов зі школи № 1 у Луцьку, Катерина В’юн і Софія-Вікторія Колесник із Товариства польської культури імені Владислава Реймонта в Рівному, Володимир Мохун із Тернопільського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого», Анастасія Карачун із суботньо-недільної школи при Товаристві польської культури на Волині імені Еви Фелінської в Луцьку, Софія Пляшко з польської школи при Товаристві польської культури в Ковелі.
Фінальний етап знань про Польщу та Європейський Союз відбудеться 9 червня в Рівному. Він пройде у форматі телевікторини «Один із десяти», яку на польському телебаченні веде Тадеуш Шнук.
Найкращі конкурсанти з Рівного, Тернополя та Луцька виголосять підготовлені ними промови під час святкування Дня Європи у своїх містах. Це будуть, відповідно, Едита Мандзюк (Рівне), Володимир Мохун (Тернопіль) та Денис Дем’янков (Луцьк).
Конкурс «Інтелектуальний тріатлон до 15-річчя Польщі в ЄС» організували Генеральне консульство РП у Луцьку та Українсько-польський союз імені Томаша Падури в Рівному. До реалізації проекту долучилися також учителі, скеровані Центром розвитку польської освіти за кордоном до Луцька, Тернополя та Ковеля.
Вєслав ПІСАРСЬКИЙ,
учитель польської мови, скерований до Ковеля організацією ORPEG
Фото: Пьотр КОВАЛІК
«ЄДНІСТЬ У РІЗНОМАНІТНОСТІ»: В РІВНОМУ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ЄВРОПИ
У кінці минулого тижня з нагоди Днів Європи в Рівному пройшов комплекс культурних та освітніх заходів.
Ініціативу підтримали Генеральне консульство РП у Луцьку, міська влада, обласна бібліотека, джаз-клуб «ДжЕм», освітні установи та громадські організації міста.
День Європи розпочався в Рівненській обласній бібліотеці, де за участі віце-консула Генерального консульства РП у Луцьку Терези Хрущ відбулася літературно-мистецька зустріч «Рівне очима Зузанни Ґінчанки». Згодом представники Українсько-польського союзу імені Томаша Падури та Національного університету водного господарства і природокористування провели освітньо-інтеграційні майстер-класи «Дізнаємося про Польщу разом», аби поглибити знання про сучасну Польщу, її історію та географію. А для максимальної інтеграції учасників святкування Днів Європи для них організували майстер-клас із польських народних танців: мазурки та краков’яка.
Увечері відзначення Дня Європи перемістилося до Міського будинку культури, де очікувався виступ відомого польського струнного квінтету «Vołosi». Присутніх привітали віце-консул РП Тереза Хрущ та заступниця міського голови Рівного Галина Кульчинська. Потім зведений хор студентів та духовий оркестр кафедри духових та ударних інструментів Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету виконали гімни Європейського Союзу та України. Конкурсантка проекту «Інтелектуальний тріатлон до 15-річчя Польщі в ЄС» Едита Мандзюк виголосила промову, присвячену 15-й річниці вступу Польщі до ЄС.
Після офіційної частини виступив струнний квінтет «Vołosi». Кожну їхню композицію присутні вітали гучними оплесками. Задоволені слухачі чотири рази викликали польських музикантів на біс.
День Європи в Рівному видався багатим на культурні події. Відсилаючись до гасла ЄС «In varietate concordia» («Єдність у різноманітності»), можна підсумувати, що різноманітність заходів у Рівному була покликана залучити місцеву громадськість до ознайомлення із сучасним польським мистецтвом і євроінтеграційним досвідом Польщі. Віталій ЛЕСНЯК,
Українсько-польський союз імені Томаша Падури
VI ЗАГАЛЬНОУКРАЇНСЬКИЙ ДИКТАНТ З ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ В РІВНОМУ
18–19 травня з ініціативи фонду «Свобода і демократія» в 10 містах України відбувся VI Загальноукраїнський диктант із польської мови.
Господарем свята грамотності в Рівному вже вдруге став Українсько-польський союз імені Томаша Падури, а аудиторію для проведення заходу надало керівництво Національного університету водного господарства і природокористування.
Можливістю перевірити свої знання скористалися 113 осіб різного віку. Основну частину учасників становила молодь. Провести суботу з користю вирішили теж багато сімей, котрі в повному складі прийшли написати диктант. Окрім рівнян, на диктант прибули охочі зі Здолбунова, Острога, Костополя, Ковеля та Любомля. Додатковою атракцією стали культурні заходи до Днів Європи, які проходили в центрі Рівного.
Цьогоріч текст диктанту був присвячений Анні Валентинович – співзасновниці профспілки «Солідарність» та уродженці Рівненщини. Учасники, котрі не вперше долучилися до написання диктанту, зізналися, що цього разу він був для них легшим, ніж у минулі роки. Представники журі, у свою чергу, були приємно вражені високим рівнем робіт. Унаслідок цього вони визначили традиційні трійки переможців серед молодшої та старшої категорій і виокремили додаткові нагороди.
У категорії учасників до 19 років найкраще диктант написали Софія Пляшко, Катерина В’юн та Христина Півень. Додаткові нагороди отримали Юлія Сех, Марта Семенюк та Аліна Дерев’янчук.
Переможцями серед учасників від 19 років стали Таїса Петрина, Анна Федина та Владислав Багінський. Додаткову нагороду вручили Ользі Лукашевич.
Наймолодшим учасником диктанту виявився десятирічний Назар Ібулаєв, а найстаршою – Софія Михалевич.
Усі учасники отримали дипломи, а переможці – цінні подарунки, серед яких – безпровідні навушники, динаміки, ігри та книги польською мовою.
Диктант відбувся в рамках проекту «Біло-червоне АВС. Програма розвитку польської освіти в Україні», який реалізовує фонд «Свобода і демократія» за фінансової підтримки Сенату РП.
Мар’яна ЯКОБЧУК
10 ЧЕРВНЯ ЗАКІНЧИВСЯ НАВЧАЛЬНИЙ РІК В УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОМУ СОЮЗІ ІМ. Т. ПАДУРИ.
Понад 150 випускників покинули стіни УПС-а з багажем знань з польської мови, культури та традицій.
Урочистий вечір до закінчення навчального року став приводом для зустрічі не лише актуальних, а й минулорічних випускників, друзів організації та учасників проектів які реалізовувалися за участі УПС-а.
Вже традиційно подію увінчав святковий Trojak у виконанні учнів та вчителів.
У РІВНОМУ ЗНЯЛИ КЛІП ПРО ПОЛЬСЬКІ ВУЛИЦІ
Цей проект не був передбачений планом навчального року. Ідея зняти кліп, який розповідав би про польські назви вулиць, що збереглися в Рівному, виникла під час занять із польської мови.
Ініціаторками проекту «Слідами польських вулиць» стали слухачки курсу польської мови, які вже другий рік відвідують заняття Українсько-польського союзу імені Томаша Падури в Рівному (УПС).
Група з восьми учениць, які вивчають польську на рівні B2 (в УПС її називають «Młodzieniaszki») знялася в мінікліпі про Рівне. Відео мало показати найгарніші куточки міста й стати нагодою для дружньої зустрічі поза дидактичними заняттями, яка перетворилася на серйозний інтегрований урок історії і танцю.
Режисеркою шестихвилинного фільму стала Олена Додчук – хореографка, балетмейстерка, художня керівниця ансамблю сучасного танцю «Light» Рівненського міського Палацу дітей та молоді.
Проект реалізований під патронатом фонду «Свобода і демократія».
Ева МАНЬКОВСЬКА,
Українсько-польський союз імені Томаша Падури в Рівному
Фото: Олена ДОДЧУК
This post is also available in: Polish